09128982620 - 02166760916 خ انقلاب، مابین نجات الهی و میدان فردوسی نبش نوین چرم، ساختمان ایرفرانس پلاک 816 طبقه 3 واحد 12 و 13

در این مطلب از سری مطالب اموزش تعمیرات موبایل می خواهیم به شما روش فلش نمودن گوشی نوکیا را نشان دهیم. فلش گوشی های قدیمی نوکیا نیاز به دانگل و کابل های خاصی دارد که نیاز به تهیه آنها دارید ولی در این قسمت می خواهیم در مورد سیستم عامل ویندوز روی گوشی های نوکیا صبحت کنیم. نرم افزار Lumia Software Recovery Tool که LSRT نیز نامیده می شود برای انجام فلش، آنلاک و … گوشی هایی با سیستم عامل ویندوز کاربرد دارد که توسط ماکروسافت عرضه شده است و در آپدیت های جدید با نام Windows Device Recovery Tool ارائه گردید. اگر نسخه سیستم عامل بیشتر از 8 است باید از نسخه جدید استفاده نمود. پس بهتر است نسخه آخر را نصب نمایید تا کلیه سیستم عامل ها را پشتیبانی نماید. نکته ای که باید توجه نمود این است که شما باید پیش از هر اقدامی از اطلاعات داخل گوشی خود یک بکاپ تهیه نمایید چون عملیات فلش اطلاعات گوشی شما را پاک می کند.

وقتی با نرم افزار WDRT کار می کنید می توانید به ریست، آپدیت و بازیایی یا احیای گوشی لومیا خود بپردازید. این برنامه برای رفع ایرادات سافت بریک و بوت لوپ نیز کاربرد دارد. ماندن روی لوگوی نوکیا، از کار افتادن دکمه پاور، ویبره ممتد و … از جمله مسائل نرم افزاری گوشی نوکیا بوده که با WDRT می توان برطرف نمود. برخی از این مشکلات می تواند ناشی از ویروس و فایل های خراب نیز باشد که کار شما را با دشواری همراه کند. آموزش تعمیرات موبایل در تهران و آموزش تعمیرات موبایل در کرج را با آموزشگاه پل تجربه کنید.

روش کار با WDRT چگونه است؟

سیستم کامپیوتر شما باید از نسخه ویندوز 7 به بعد استفاده کند تا بتوانید WDRT را روی آن نصب کنید. نصب این نرم افزار مدت زمان زیادی طول می کشد و برای آن باید یک فضای 5 تا 10 گیگاباتیر از درایور ویندوز خود مهیا کنید. برای اتصال گوشی به کامپیوتر از یک کابل USB سالم استفاده کنید. دقت کنید که گوشی باید حتما بیشتر از 60% باتری داشته باشد و اگر خاموش می باشد به شارژ زده یا به آن شوک بدهید منتظر بمایند تا مقدار شارژ بیشتر از شصت درصد بشود و سپس آن را از شارژ خارج کنید. این نرم افزار پیش از انجام هر کاری اخطاری مبنی بر پاک شدن اطلاعات گوشی می دهد پس بهتر است از اطلاعات آن یک بکاپ تهیه کنید. به هنگام انجام فلش اصلا گوشی را از کابل جدا نکنید چون ممکن است به بوت لودر صدمه بزند و امکان تعمیر گوشی را سخت و یا غیر ممکند کند.

گوشی روشن و سالم

برنامه را باز و به اینترنت وصل باشید تا در صورت نیاز آپدیت های نرم افزار انجام شود. گوشی را به کامپیوتر متصل نموده و انتظار بکشید تا درایورهای گوشی نصب گردد. اکنون WDRT دستگاه شما را شناسایی و آخرین ورژن آن را معرفی می نماید. همچنین سایر جزئیات قابل مشاهده است حال گزینه Install Software را انتخاب کنید تا برنامه به صورت اتوماتیک فریمور را دانلود و روی گوشی نصب کند این کار ممکن است چند ساعت طول بکشد.

گوشی مرده

همانند روش بالا کار را انجام می دهیم گوشی را متصل تا درایورها نصب گردد اگر این اتفاق نیفتاد روی گزینه My device was not detected کلیک می کنید و مدل دستگاه را انتخاب کرده، حالا دستگاه را به WDRT وصل کرده تا آن را شناسایی کند اگر این اتفاق نیافتاد دکمه ولوم پایین و پاور را گرفته تا پس از ویبره دستگاه توسط نرم افزار شناسایی شود. حالا گزینه Install Software را بزنید تا انجام فرآیند آغاز گردد. اگر نتوانستید گوشی را به سیستم متصل کنید به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری وجود دارد. این فرآیند نیاز به رعایت اصول خاصی دارد که باید به آنها توجه شود.