09128982620 - 02166760916 خ انقلاب، مابین نجات الهی و میدان فردوسی نبش نوین چرم، ساختمان ایرفرانس پلاک 816 طبقه 3 واحد 12 و 13

امروز در آموزشگاه تعمیرات موبایل پل می خواهیم به شما عزیزان نحوه فلش دستگاه های Sony را به کمک ابزار Flashtool نشان دهیم. اما چرا باید یک گوشی را فلش نمود؟ دلایل متفاوتی برای این کار وجود دارد که می توان به کند شدن، پر شدن فضای گوشی یا آپدیت شدن آن اشاره نمود. با استفاده از این برنامه شما می توانید انواع گوشی های هوشمند شرکت سونی را فلش نمایید و به کمک آن هر نسخه و فریمور را که تمایل دارید بر روی آن نصب کنید. از امکانات این برنامه می توان به اجازه باز کردن بوت لودر اشاره نمود که در برنامه های مشابه زیاد رواج ندارد. پیش از شروع کار باید به این نکته توجه کنید که عملیات فلش کردن منجر به از بین رفتن کلیه اطلاعات موجود در گوشی یا تبلت شما می گردد پس قبل از هر گونه کاری نسبت به گرفتن بکاپ از اطلاعات خود اقدام نمایید.

نصب برنامه Flashtool

برنامه Flashtool را بر روی سیستم خود نصب بوده و پس از آن درایورهای آن را نیز بر روی دستگاه نصب کنید. محل نصب این برنامه زیاد مورد توجه نیست و به صورت پیش فرض در C:\Flashtool\Drivers نصب می گردد. پس از پایان یافتن نصب بهتر است که دستگاه خود را ریستارت نمایید. حالا باید فریمور دستگاه خود را پیدا کنید که برای این کار می توانید از قسمت Setting، پشت گوشی یا قاب آن استفاده کنید. حال فریمور را براساس شماره فنی دانلود کنید. داخل پوشه برنامه Flashtool بدنبال پوشه Firmware بگردید یا اگر وجود نداشت آن را ایجاد کنید. اکنون فریمور دانلودی را که پسوند .ftf دارد را داخل آن قرار دهید.

برنامه Flashtool را اجرا کنید و در پنجره Bootmode Chooser گزینه Flashmode را انتخاب کنید و گوشی را به کامپیوتر وصل کنید. توجه داشته باشید که گزینه مشکل زادیی USB را فعال کنید، اما چطور باید این کار را انجام داد؟ از قسمت Setting وارد About Phone شده و هفت مرتبه بر روی Build Number ضربه بزنید تا گزینه Developer Option در Setting ظاهر گردد حال از داخل آن بر روی USB Debugging یا همان اشکال زدایی USB کلیک کنید.

آموزش تعمیرات موبایل: فلش Sony به کمک Flashtool

وقتی مراحل بالا را طی نمودید اکنون تصویری را مشاهده می کنید که روش اتصال دستگاه به کامپیوتر را نشان می دهد. در اکثر گوشی های سونی شما باید دکمه ولووم پایین و پاور را پس از خامش کردن گوشی نگه داشته تا به کامپیوتر متصل گردد. اگر مراحل بالا را به درستی طی کرده باشید برنامه کار خود را انجام می دهد و اگر به مشکلی برنخورد دستگاه به صورت خودکار برای نصب فریمور روی صفحه نصب گوشی رفته و بخاطر داشته باشید تا پایان این روند هرگز گوشی خود را خاموش نکنید. اگر با مشکلی برخورد نمودید کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید.