09128982620 - 02166760916 خ انقلاب، مابین نجات الهی و میدان فردوسی نبش نوین چرم، ساختمان ایرفرانس پلاک 816 طبقه 3 واحد 12 و 13

در این مقاله آموزش تعمیرات موبایل تصمیم داریم تا چگونگی فرایند فلش شدن گوشی و منظور از آن را توضیح بدهیم. اصلا چه زمانی گوشی نیاز به فلش دارد؟ فریمور به چه معنی است؟ نسخه های اندروید دارای چه تفاوت هایی هستند؟ اما اصلا نگران نباشید چون ما به تمام این سوالات پاسخ قانع کننده ای می دهیم.

دو روش فلش گوشی

فلش گوشی به دو روش انجام می شود؛ فلش جزیئی و فلش کامل. حتما قبل از شروع فرایند از اطلاعات گوشی خود یک بکاپ و پشتیبان تهیه کنید. اگر گوشی خود را فلش کامل (Full Flash) کنید تمامی اطاعات روی دستگاه شما به یکباره ناپدید و پاک می گردد و اطلاعات جدید با دستورات شما روی رام رایت می شود. این اطلاعات می توان شامل سیستم عامل، بوتلودر و سایر اطلاعات  فنی و نرم افزاری باشد همچنین می تواند عکس، فیلم و صدا را نیز بر روی گوشی خود قرار بدهید. اما اگر فلش جزئی را انتخاب کنید فقط کار ترمیم و آپدیت اپلیکیشن ها را انجام می دهد و به مسائل امنیتی گوشی شما صدمه ای وارد نمی کند.

چه زمانی گوشی را فلش می کنیم؟

دلایل و عوامل متعددی در فلش نمودن گوشی دخیل می باشد که از رایج ترین آنها می توان به مسدود شدن گوشی توسط اپراتور مخابراتی اشاره نمود. روش کار این شرکت ها بدین صورت است که به شما پیشنهاد خرید گوشی هایی با قیمت پایین را می دهند و شرط آن را نیز استفاده از سیم کارت شرکت مخابراتی را می گذارند. وقتی شما سیم کارت و شرکت ارائه دهنده خدمات مخابراتی خود را تغییر می دهید گوشی از حالت سرویس دهی خارج می شود. در این شرایط شما باید یک رام جهانی نصب کنید تا از سیم کارت دیگری استفاده کنید. (فلش این دستگاه کار آسانی تلقی نشده و ممکن است در آینده با یک آپدید مجددا با مشکل روبرو شوید.) از موارد شایع دیگر می توان فراموشی رمز ورود یا پترن رمز اشاره نمود که تنها راه ممکن، فلش گوشی و پاک شدن اطلاعات شما می باشد همچنین روی لوگو ماندن، کند شدن و عوامل دیگر می تواند در این کا دخیل باشد. آموزش تعمیرات موبایل در تهران، آموزش تعمیرات موبایل در اصفهان و آموزش تعمیرات موبایل در کرج را با آموزشگاه پل تجربه کنید.

فلش چکاری داخل گوشی انجام می دهد؟

وقتی شما کار فلش را انجام می دهید در واقع یک نسخه از سیستم عامل خود را روی گوشی یا تبلت نصب می کنید. اما این به دلخواه شما نیست و باید نسخه سیستم نرم افزاری مثل بوت لودر و سی پی یو نیز همخوانی داشته باشد که راه بررسی آن شماره فنی و سریال ساخت گوشی می باشد. برخی از سیستم عامل ها و گوشی ها نیز در صورتی که یک فلش جزئی نیز انجام بدهید از حالت گارانتی خارج شده و شرکت سازنده عواقب پس از آن را بر عهده نمی گیرد و برای تعمیر از شما هزینه های زیادی نیز می گیرد. توجه کنید که برخی از گوشی های دارای قفل های امنینتی مانند iCloud, Samsung Account, FRP Code و … می باشند که پس از انجام فلش گوشی بر روی لوگو می ماند یا  گوشی از دسترس خارج می شود. این موارد با دردسرهای زیادی همراه بوده که توصیه می شود پیش از انجام هر کاری درباره آن کاملا تحقیق کنید. آموزش رایگان تعمیرات موبایل در تعمیرات پل.

فریمور Firmware چیست؟

Firmware یک قطعه کد برنامه نویسی شده است که در حافظه گوشی به صورت غیر متعارف قرار گرفته و در خاموشی دستگاه نیز در آنجا باقی می ماند. به عبارت دیگر فریمور دستگاهی است که به سخت افزار اجازه می دهد تا فرامین اجرایی را برای روشن شدن دستگاه اجرا کند. ممکن است فریمور روی حافظه rom یا حافظه eprom و یا در حافظه اصلی گوشی نصب گردد که تمامی این سه قسمت وابسته به نظر طراحان و سیاست های کمپانی سازنده گوشی و تبلت می باشد. موبایل و تبلت دارای فریمور مخصوص خود هستند که با توجه به سخت افزار و نرم افزار آن ها می تواند دارای چند نسخه باشد.

تفاوت این نسخه ها از نظر زبان، جغرافیا، اپراتور مخابراتی و سایر موارد جزئی می باشد.توجه کنید که فریمور یک نسخه از سیستم عامل را نیز در خود جای داده است. برخی از برنامه نویسان فریمور را با آخرین نسخه سیستم عامل به بازار عرضه می کنند که ممکن است دستگاه شما قدیمی باشد و به شدت از انجام چنین کاری پرهیز کنید چون ممکن است خسارت های فراوانی به دستگاه وارد شود. فلش گوشی می تواند نسخه سیستم عامل شما را بالا یا پایین آورد همچنین پاک شدن اطلاعات را به همراه دارد و در بعضی موارد گارانتی دستگاه را نیز از بین می برد. لذا رعایت نکات ضروری پی از انجام فلش گوشی حتما باید دقت گردد.